Aanvoer van vis
Kruimelpad
De totale aanvoer van vis in de commerciële Vlaamse zeevisserij bedraagt in 2025 15.168 ton. Dat is een stijging van 0,9% in vergelijking met het jaar ervoor.
In 2025 bedraagt de totale aanvoer van vis in de commerciële Vlaamse zeevisserij 15.168 ton. Dat is 0,9% meer dan in 2024. De aanvoer in eigen havens nam tussen 2024 en 2025 toe met 2,8% tot 12.232 ton. In buitenlandse havens daalde de aanvoer met 6,4% tot 2.937 ton.
Binnenlandse havens nemen bijna 81% van de aanvoer van de Vlaamse vissersvloot in. Zeebrugge is nummer één met een marktaandeel van 53% en een stabiele aanvoer van 6.527 ton. Oostende klokt af op 45% en 5.458 ton. Nieuwpoort is een kleinere speler met 247 ton (2%).
Buitenlandse havens vertegenwoordigen 19% (2.937 ton) van de aanvoer van de Vlaamse vissersvloot. De Nederlandse havens blijven de belangrijkste buitenlandse havens, met een aandeel van 61% van de totale aanvoer in buitenlandse havens. De aanvoer in Denemarken daalde met 26% en vertegenwoordigt nu 23% van de aanvoer in buitenlandse havens. Het aandeel van de Spaanse havens daalde eveneens met 26% en heeft een aandeel van 23%. De aanvoer in de Franse havens blijft zeer beperkt met een aandeel van 2%.
De Vlaamse visserij is een gemengde visserij en bevist dus meerdere bestanden tegelijk. In 2025 blijft inktvis de meest aangevoerde vissoort. Er werd 3.553 ton inktvis aangevoerd (+ 16%). Inktvis heeft hiermee een aandeel van 23% in het aangevoerde visvolume. Op plaats 2 en 3 vinden we schol en tong met respectievelijk een aandeel 13% en 10% in het aangevoerde visvolume. De aanvoer van tong (2.000 ton) nam toe met 7% terwijl de aanvoer van schol (1.564 ton) daalde met 18%. De top tien wordt vervolledigd door roggen, ponen, zeeduivel, sint-jakobsschelp, scharretong, garnaal en haaien.
Dit is een Vlaamse openbare statistiek: aanvoer en aanvoerwaarde vissersvloot.